Harfistka i klarnecista…

Zapraszamy na koncert kameralny, podczas którego wystąpią Sophia Warczak (harfa) i Alexander Glücksmann (klarnet). Tych dwoje niezwykłych solistów zabierze nas w romantyczną podróż po muzycznych erach ostatnich 300 lat. Oprócz ostrych dźwięków z muzyki klezmerskiej, muzycy zaprezentują również interesujące utwory klasyczne. Śladami zapomnianych mistrzów Duo della Fortuna odkrywa magiczne dzieła dla tej niezwykłej obsady. W programie usłyszymy znaną muzykę słynnych mistrzów, takich jak Astor Piazzolla, Paul Reade i wielu innych. Odradza się ona w wirtuozowskiej grze harfy i klarnetu. Dzięki subtelnej grze, zachwycającemu repertuarowi i różnorodnej prezentacji, duet łączy ciepłe, miękkie brzmienie klarnetu z symfonicznym szumem harfy.

Koncert odbędzie się w sobotę 21 września 2019 o godz. 19:00 w kościele św. Kazimierza w Szczecinie.

Wstęp wolny, zbierana ofiara.

Alexander Glücksmann, solowy klarnecista Filharmonii Berlińskiej i częsty gość w najlepszych orkiestrach Berlina i Niemiec, w Duo della Fortuna przeżywa swoją wielką pasję: miłość do muzyki kameralnej.

Sophia Warczak jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów, regularnie występuje jako harfistka solowa z różnymi orkiestrami w Niemczech, Danii i Holandii.